Web Sitesi

Web Site Trafiğini Kontrol Etmek

İnternet çağında yaşamakta olduğumuz şu zamanda bir web sayfası bir kurumun ya da bir iş yerinin vitrinidir. Ne kadar kaliteli, kolay ulaşabilir ve hızlı erişim sağlayan bir site olur ise o kadar iş yerine avantaj sağlar. Günümüzde insanlar sitenin içeriğine değil, tasarımına daha çok dikkat ediyor. Düzgün ve kullanışlı bir web sitesinin ardından web site

İnternet çağında yaşamakta olduğumuz şu zamanda bir web sayfası bir kurumun ya da bir iş yerinin vitrinidir. Ne kadar kaliteli, kolay ulaşabilir ve hızlı erişim sağlayan bir site olur ise o kadar iş yerine avantaj sağlar. Günümüzde insanlar sitenin içeriğine değil, tasarımına daha çok dikkat ediyor. Düzgün ve kullanışlı bir web sitesinin ardından web site trafiğini kontrol gelmektedir ve önem taşıyan bir konudur. Ama öncelik ile web site trafiği nedir ve nasıl kontrol edilir bununla ilgili bilgi vermek gerekir.

Web Site Trafiği Nedir?
Web trafiğini basitçe açıklamak gerekir ise, bir internet sitesini ziyarette bulunan kitleyi tabir etmek için sık kullanılmaya başlanan bir terimdir. Bir internet sitesini ziyaret eden kişi siteden veri alır ve veri gönderimi yapar. Bu veri alışverişi esnasında olan olayı açıklamak için web trafiği olarak isimlendirme kullanılıyor. Bu trafiği gerçek kabul edebilmek için bot kullanılmaması gerekiyor. Yani değerlendirmenin gerçek kullanıcılar üzerinden yapılması gerekiyor.

Hosting Kavramı
Web trafiği ile beraber karşımıza hosting ile diğer barındırma seçenekleri çıkıyor. Bu hosting hizmeti için hazırlanan pakete web trafiği kotası koyulur. Yani şöyle açıklamak gerekir ise 2 GB’lık bir hosting paketi alındığı zaman 2 GB web trafiği harcaması yapılır. Sınır aşılır ise hesabın devam eden ayda periyoda kadar askıya alınması durumu ortaya çıkar. Ziyaretçiler de siteye erişim sağlayamaz. Bu sebep ile ihtiyaç olunan hostingin alınması gerekir. Biz size en iyi hizmet için en ideal hosting paketlerini hazırladık ve ihtiyacınız olan paketi beraber belirleyebiliriz. Bunu da en iyi hizmet kalitesi ve en iyi fiyat garantisi altında yapabilirsiniz.

Web Trafiğini Öğrenme
Web trafiğini öğrenmek için kullanılacak en basit yol kullanmakta olunan servisin istatistik sayacına erişim ile mümkündür. Bu bilgileri ilk kurulum esnasında ve daha sonra gerek duyduğunuz zaman siz müşterilerimize sağlıyoruz. Biraz daha web trafiğini açıklamak için, servis yönetim paneline yaptığınız girişin ardından kullandığınız trafiğin sayacı ana sayfadan widget olarak bulun, dönem devam ederken barındırma paketinde yapmış olduğunuz trafik harcamasını öğrenin.

Web Trafiğini Öğrenme
Tahmini bir hesaplama yapılabilir. Fakat bu tam doğru bir hesaplama olmaz. Bunun için de örnek ile açıklama yapmak gerekir ise şimdi 2 GB boyutunda web trafiğini 2 ayrı siteye dağıttınız. Bu sitelerin trafiği tüketme için olan oran yüzde yüze varan boyutta hatta yüzde iki yüz bir oran farkı ile farklılık yaratabilir. Web trafiği hesabı yapılır iken bir çok kriter vardır. Sayfanın boyutu, sayfayı ziyaret eden ziyaretçinin sayfada geçirdiği zaman gibi faktörler vardır. Basit bir yol ile son aylarda olan trafik hesabını düşünerek ve ekleme olan trafik de düşünülerek hesap yapılabilir. Eğer yeni site ise ve böyle bir veri de yok ise reklam içerikleri, maksimum kullanıcılar hesaplanarak, temkinli olmak adına biraz daha yukarısı düşünülerek bir paket alınmalıdır.

Web Trafiğini Hesap Ederek Paket Almak Gerekir
Daha sonradan zorda kalmamak için web trafiğini iyi şekilde takip ederek kurum ya da kişi kendine en uygun paketlerden seçim yapmalı. Yoksa sonradan yukarıda anlattığımız durumlar oluşabilir. Hazırladığımız paketler incelenir ise ekonomik, standart, profesyonel ve kurumsal paketler bulunmaktadır. Bu paketler içerisinde ihtiyaç olunan paket rahat bir şekilde seçilerek, web sitesinin trafiği de rahat bir şekilde kontrol edilebilir. Web sitesi trafiği sitenin verimli çalışması için önemlidir. Dediğimiz gibi bir web sitesi kurulum amacına en iyi şekilde hizmet etmesi için ayrıntılar önem taşır.

Server Sistemleri Banner