Web Hosting

Web Hosting Platformu Değişikliğinin Kolay Yolları

Hali hazırda mevcut buluna web sitelerinin hosting platformlarının değişiklik işlemi yapılabilmesi için site üzerinden hizmet alınabileceği gibi aynı zamanda başka hosting işlemleri de web sitesine uygulanabilmektedir. Hosting platformunun değişmesinden önce web sitesi sahibinin bilmesi gereken en önemli konu web sitenin silinerek yeni hosting adresine taşınması olduğundan FTP ve veri tabanı içerisinde yer alan bütün bilgilerin

Hali hazırda mevcut buluna web sitelerinin hosting platformlarının değişiklik işlemi yapılabilmesi için site üzerinden hizmet alınabileceği gibi aynı zamanda başka hosting işlemleri de web sitesine uygulanabilmektedir. Hosting platformunun değişmesinden önce web sitesi sahibinin bilmesi gereken en önemli konu web sitenin silinerek yeni hosting adresine taşınması olduğundan FTP ve veri tabanı içerisinde yer alan bütün bilgilerin yedeklenmesi gerekir. FTP yedeklerinin alınabilmesi için Filezilla gibi bir çok yazılımın yardımı site üzerinden hizmeti satın alacak olan kişilere verilir.

Web Hosting Hizmetleri
Site içerisinde verilen web hosting hizmetlerine bakıldığı zaman Linux ve Windows olmak üzere iki ayrı alanda hizmet alınabildiği görülmektedir. İşletim sistemine göre seçilen web hosting hizmeti ile ekonomik, standart, profesyonel ve kurumsal paketlerle birlikte hosting hizmetini satın almak mümkün olur. Linux için web hosting platform değişikliği yapacak kişilerin ekonomik pakette 2 GB disk alanı, 10 GB aylık trafik, 30 adet e-posta, 1 adet domain, %99.9 uptime ve sınırsız MySQL hizmetinin verildiği görülür.

Windows Web Hosting Hizmetleri
Windows işletim sistemine sahip olan ve web hosting değişikliği yapmak isteyen kişilerin site üzerinden yine bu alanda aynı hizmeti alabilmeleri mümkündür. Basit ve hızlı adımlarla var olan sitenin silinmesi ve yerine yeni bir hosting hizmetinin satın alınması durumu ilk etapta verilen hosting süresinin bitiminden sonra gerçekleştirilir. Windows işletim sistemi için ekonomik paket içerisinde 2 GB disk alanı, 10 GB aylık trafik, 30 adet e-posta, 1 adet domain, %99.9 uptime ve sınırsız MySQL, standar paket içerisinde 5 GB disk alanı, 25 GB aylık trafik, 50 adet e-posta, 1 adet domain, %99.9 uptime ve sınırsız MySQL, profesyonel paket içerisinde 10 GB disk alanı, 35 GB aylık trafik, 75 adet e-posta, 1 adet domain, %99.9 uptime ve sınırsız MySQL, kurumsal paket içerisinde ise 25 GB disk alanı, 50 GB aylık trafik, 100 adet e-posta, 1 adet domain, %99.9 uptime ve sınırsız MySQL web hosting hizmeti verilir.

Web Hosting Platform Değişikliğini Yapma
Site içerisinde hali hazırda bulunan paketlerden satın almış olan web sitesi sahiplerinin hosting hizmet sürelerinin dolması ile birlikte yeni bir hizmeti satın almak istemeleri doğal bir sonuçtur. Site üzerinden platform değişikliğinin yapılabilmesi için sitede yer alan hosting sistemleri üzerinden var olan alan adının girilerek sitenin silinmesi ve ardından yeni bir adres alınarak mevcut olan hosting sistemlerinden bir tanesinin seçilmesi gerekir.

Web Hosting Kurulumu
Mevcut olan hosting hizmetinin değişikliğine gidilmesi halinde eski sistemin silinerek yerine yeni bir sistemin oluşturulması için kurulum aşamasının beklenmesi gerekir. Site üzerinden verilen bu hizmet karşılığında yeni bir hosting hizmetinin satın alınıyor oluşu geçerli olduğundan dolayı yeni sitenin de kurulum aşamasının tamamlanması önemli bir noktadır. Yeni sitenin kurulum aşamasından sonra yenilenmiş olan hosting sistemi siteye entegre edilmiş bir şekilde tamamlanır.

Web Hosting Platform Değişikliğinde Yedekleme İşlemi
Eski web sitesinin bilgilerinin silinmesi doğrultusunda kullanıcının eski sitesinde yer alan bütün bilgileri site üzerinden yedekleyebilmesi adına gerekli olan bütün araçlar site içerisinde mevcut bulunur. Yedekleme işleminin basit adımlarla yapılması için sitelerin, e-posta adreslerinin ve veritabanlarının içerisinde yer alan bütün bilgilerin site tarafından verilen manuel yedek alma servisi ya da Yedek Alma Sihirbazı araçlarını kullanabilirsiniz. Site üzerinden verilen web hosting hizmetleri arasında platform değişikliği yapabilmek adına site yetkilileri ile temasa geçebilmek ve bu konuda bilgi alabilmek de hızlı bir işlemle gerçekleşir.

Server Sistemleri Banner